Sık Sorulan Sorular

F.A.Q

HAVA ISITICI NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?

Hava ısıtıcılar verimliliği yüksek, ısıtma kapasitesi yüksek olan doğal gazla çalışan ısıtıcılardır. Sistemin içinde doğalgazın yandığı bir oda bulunur burada yanan doğalgaz, ısıtıcının metal aksamını ısıtır ve arkada bulunan fan yardımıyla ısınan sıcak hava ortama üflenerek ortamdaki hava haraket ettirilerek ısınma sağlanır. Sıcak hava üreteçleri ortamdaki havayı ısıtan cihazlardır.

Sıcak hava üreteçleri kapalı ve çok yüksek olmayan alanlarda kullanılır. Sıcak hava üreteçleri fabrikalar, cafeler, lokantalar, imalat haneler, depolar, teknik servisler vb. ıstmak için ideal ısıtıcılardır.

HAVA ISITICISI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Hava ısıtıcılar ortamdaki havayı ısıtır, dolayısıyla etrafı açık olan alanlarda tercih edilmemelidir. Kullanım olarak ortalama 4 metreden daha az yüksekliğe sahip alanlarda tercih edilmelidir. Hava ısıtıcılar birden fazla kullanılacaksa karşılıklı gelecek şekilde montaj yapılması daha iyi sonuç almayı sağlar. Çünkü hava ısıtıcılar ısıttığı havayı üflediği için sıcaklığın gittiği dip noktadan başlayarak sıcak havayla doldurur ve en son cihazın bulunduğu noktaya varılmasıyla ısınma sağlanmış olur.

SICAK HAVA ÜRETECİ Mİ YOKSA SERAMİK RADYANT ISITICI MI ALMALIYIM?

Bu karar alınırken şu etmenler göz önüne alınarak karar verilmelidir.

 • Mekânın Durumu,

 • İşletmenin iştigal ettiği iş türü,

 • Montajı Yapılacak Cihazın Yeri Belirleyecektir.

Cafe, Fabrika veya cihazın monte edileceği işletmenin tavan yüksekliği ortalama 4 metreden daha az ve kapalı alansa sıcak hava üreteci tercih edilebilir. Daha yüksek yada açık veya yarı açık olan alanlarda endüstriyel seramik ısıtıcılar veya borulu radyant ısıtıcılar tercih edilebilir.

Hava ısıtıcılarda kombilerde olduğu gibi yanan gazın dumanını dışarı atan baca bulunmaktadır. Yine baca problemi olan alanlarda seramik ısıtıcı yada endüstriyel seramik ısıtıcılar tercih edilebilir.

FABRİKA, CAFE VEYA BENZERİ ALANLARDA BÜYÜK GÜCE SAHİP TEK HAVA ISITICISI MI YOKSA DAHA KÜÇÜK İKİ CİHAZ MI ALMALIYIM?

Burada belirleyici olan etmen ürünün konuşlanacağı mekânın durumudur. Profesyonel ekibimiz ücretsiz olarak ürünün konuşlanacağı yer ve ürün seçimi hakkında yerinde görerek bilgi vermektedir.

Ayrıca hava ısıtıcılar seçilirken yük taşıyan araç kıyaslaması yapabiliriz. Araca taşıyabileceği en yüksek azami tonajlı yükü yükleyip tam gazla gitmek mi yoksa yükü ikiye bölüp aracı yormadan iki defada taşımak mı daha verimli olacaktır? Bu mantıkla yaklaşırsak ürün seçimi konusunda kolaylıkla karar verile bilinmektedir.

DOĞALGAZLI HAVA ISITICISI KOKU YAPAR MI?

Türkiye’de hava ısıtıcı, seramik ısıtıcı ve borulu radyant ısıtıcılar 21 bar basınçta verimli çalışmaktadır. Eğer hava ısıtıcıya gelen gaz basıncı 21 bar basınçtan yüksek olursa cihazda koku hissedilebileceği gibi bacadan atılan gazda da doğalgaz kokusu duyulabilmektedir. Çevrede yaşayanlardan bu konuda şikayet almamak adına işinde uzman, deneyimli firmamızdan cihaz alımı yapıp, cihaz montajı yaptırmalısınız veya bilip güvendiğiniz firmalarla çalışmanızda fayda olacaktır.

SICAK HAVA ISITICI GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIR MI?

Sıcak hava üreteçlerinin iç dizaynında yer alan yanma sisteminde herhangi bir ses yoktur ama ısınan havayı ortama üfleyen fanın sesi vardır. Bazı markaların ürünlerindeki fanların ses seviyesi yüksek olabilmektedir. Daygas Lodos Hava Isıtıcıların ses sevisi en düşük olan hava ısıtıcılardan biridir. 40 KW dan küçük olan ısıtıcılarda ses seviyesi 59 DBA dan az, 40 KWA ve daha büyük olan ısıtıcılarda 60 DBA dır.

SICAK HAVA ÜRETECİ NERELERDE KULLANILIR?
 • Cafe ve Restorantlarda

 • Fabrikalarda

 • Spor salonlarında

 • Camii ve ibadet hanelerde

 • Teras ve kış bahçelerinde

 • Çiflik ve seralarda

 • Depo ve ambarlarda

 • İmalat hane ve oto servileri ile tamirhanelerde

 • Teknik servislerde kullanılabilir.

LODOS SICAK HAVA ÜRETİCİNİN YAKIT TÜKETİMİ YÜKSEK MİDİR?

LODOS sıcak hava üreteçleri uzaktan kumandalıdır. 6 kademe sıcaklık ısı ayarı yapılabilmektedir. İstenirse termostat ile otomatik sıcaklık ayarına göre cihaz çalıştırıla bilmektedir.

RADYANT SERAMİK ISITICI NEDİR?

Seramik radyant ısıtıcılar dış mekân ısıtıcılarıdır. Seramik ısıtıcılar güneşin ısıtma mantığı ile çalışır, öncelikli ısının yansıdığı alan ve bu alanda bulunan cisimleri ısıtır, ısınan cisimler ortamın ısınmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilen cihazlardır. DSR Seramik ısıtıcılar doğalgazla çalışan cihazlardır. Yüksek ısıya dayanıklı seramik taşlar, yanan doğalgazla ısınır, oluşan sıcaklık üzerindeki hava yönlendirici şapka vasıtası ile öne doğru yönlendirilir. Ortalama hava şartlarına bağlı olarak 3 ile 4 m. ileriye doğru ısıyı yansıtır.

RADYANT SERAMİK ISITICI YAKITI NASILDIR, CİHAZLAR PAHALI MI?

Seramik ısıtıcılar kullandıkları yakıtın %98’ini ısıya dönüştürür, klasik ısınma sistemlerine göre %70 tasarruf sağlar. Hızlı ısınma sağlayarak müşterilerin memnuniyetini sağlar. Seramik ısıtıcıların yatırım maliyeti düşüktür, taşınma ve yer değiştirilmesi kolaydır, kalorifer sisteminde olduğu gibi binanın demirbaşı değildir. Ekonomik ısıtma sistemlerimiz hakkında detaylı fiyat bilgisi almak açan lütfen bize ulaşın.

ENDÜSTRİYEL ISITICI NEDİR?

Fabrika, camii ve spor salonu gibi yüksek irtifalı mekânlarda kullanılan ve baca gerektirmeyen seramik taşlı yüksek kapasiteli ısıtıcılardır. Kurulumu kolaydır ısı kalitesi ve verimliliği yüksektir. Yaklaşık yerden 3,5 ile 4m yüksekliğe montaj edilmektedir. Bulunduğu alana temiz hava girişi sağlayan menfez bulunmalıdır.

SERAMİK ISITICILAR SES YAPAR MI?

Seramik radyant ısıtıcılar çok sessiz çalışan, dış mekân ısıtıcılardır. Açık ve yarı açık alanlarda lokal olarak ısıtma yapan ve çok ciddi enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır.

SERVİS HİZMETİ VAR MIDIR?

DSR seramik ısıtıcılar, borulu radyant ısıtıcılar ve lodos hava üreteci ısıtıcılar için servis hizmeti vardır. Bu cihazların arıza oraları çok düşüktür. Herhangi bir arıza durumunda en geç 24 saat içerisinde servis müdahale etmektedir. Yerinde tamir edilemeyen cihazlar yenileri ile değiştirilir. Daygas’da uzayan ve yılan hikayesine dönen ürün servis, tamir, bakım ve onarım süreçleri yaşanmaz.

SERAMİK ISITICILAR NASIL ISITIR?

Seramik ısıtıcılar güneşin ısıtma mantığıyla lokâl ısınmayı sağlayan cihazlardır. Hızlı ve çabuk çalışır, etki alanına giren bölümde anında hızlı ısınmayı sağlar.

SERAMİK ISITICILARIN YATIRIM VE KURULUM MALİYETİ YÜKSEK MİDİR?

Yatırım maliyeti diğer alternatiflerine göre daha ucuz ve ekonomiktir. Yakıt maliyeti diğer birçok ısıtma sıstemine göre daha azdır. %70 e varan yakıt tasarrufu sağlar.